Kot czy pies? – pielęgnacja i styl życia.

Kot nie będzie potrzebował tyle opieki, co pies, jednak będzie wymagał pielęgnacji, takiej jak obcinanie paznokci, a także okresowego szczotkowania. Jego kuweta będzie musiała być zbierana codziennie, a kuweta musi być okresowo zmieniana. Ale ponieważ kot jest bardziej niezależny, można go zostawić samego na dłuższy czas. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni na wakacje, bądź znów czeka cię nieszczęsna naprawa pomp, spokojnie – Twój kot poradzi sobie z kimś, kto będzie karmił i sprawdzał stan kota dwa razy dziennie.
Ta niezależność nie oznacza, że Twój kot zawsze będzie odległy. Podejdzie do ciebie z uczuciem, kiedy będzie chciał być głaskany i głaskany. Prawdopodobnie spodoba mu się też zwinięcie się z tobą na kanapie w nocy. Czas na zabawę to również coś, co powinieneś mu zapewnić, ale wysiłek będzie dla ciebie mniej męczący, ponieważ on będzie wykonywał wszystkie biegi i skoki.

Przy wyborze zwierzaka należy również wziąć pod uwagę swój styl życia. Jeśli jesteś typem aktywnym, spędzającym czas na świeżym powietrzu, pies może być dla Ciebie właściwym wyborem, ponieważ możesz bawić się z nim na zewnątrz. Jeśli wybierasz psa, musisz być przygotowany na codzienne spacery z nim, nawet jeśli pada deszcz lub śnieg.