Jak powstrzymać psa przed ucieczką

Czy Twój pies jest wysterylizowany lub wykastrowany? Jeśli nie, byłoby to pierwsze zalecenie ograniczenia zachowań związanych z roamingiem. Jeśli Twój pies zostanie wysterylizowany lub wykastrowany, prawdopodobnie zmniejszy to jego popęd seksualny, co z kolei zmniejszy ryzyko ucieczki.

Zbuduj płot na swoim podwórku

Jeśli twoje podwórko nie jest ogrodzone, powinieneś rozważyć zbudowanie ogrodzenia, aby zwierzę nie uciekło. Nawet najbardziej grzeczne zwierzęta mogą uciec, jeśli zostaną wypuszczone na zewnątrz bez smyczy na nieogrodzonym podwórku. Jeśli twoje podwórko jest ogrodzone, okresowo skanuj teren, aby upewnić się, że nie ma łatwych dróg ewakuacyjnych.

Ćwiczenie

Regularne ćwiczenia z psem mogą zmniejszyć ryzyko ucieczki z powodu nudy. Pies, który jest codziennie ćwiczony, jest bardziej spokojny i mniej narażony na kłopoty.4 Spróbuj bawić się w aportowanie na ogrodzonym podwórku lub zabierać psa na codzienne spacery.

Trzymaj psa w domu podczas burzy i fajerwerków

Miej oko na prognozę pogody i kalendarz. Jeśli wygląda na to, że będzie burza, wprowadź psa do domu na długo przed nadejściem burzy, ponieważ psy, które są fobiczne, często wyczuwają zbliżającą się burzę na długo przed jej nadejściem. W czasie wakacji, które są związane z fajerwerkami, trzymaj psa głównie w domu, aby uniknąć ryzyka, że ​​ucieknie.

Naucz swojego psa podstawowego posłuszeństwa

Psy z podstawowymi umiejętnościami posłuszeństwa rzadziej uciekają. Naucz psa podstawowych poleceń, takich jak siad, zostań i przyjdź. Te polecenia będą korzystne, jeśli Twój pies zacznie uciekać. Podstawowe kursy posłuszeństwa są zazwyczaj oferowane w ośrodkach szkolenia zwierząt domowych.

Trzymaj swojego zwierzaka na smyczy

Jeśli Twojego zwierzaka nie ma na ogrodzonym terenie, powinno być trzymane na smyczy. Psy z dużym popędem zdobyczy mogą uciec, jeśli zauważą królika lub wiewiórkę. Psy na smyczy będą rzadziej uciekały, by ścigać te zwierzęta.

W międzyczasie, sprawdźcie świetny blog samochodowy o motoryzacji!

Inne środki bezpieczeństwa

Umieść plakietki identyfikacyjne na obroży psa

Twój pies powinien zawsze nosić obrożę z identyfikatorami identyfikacyjnymi. Jednym z najłatwiejszych sposobów na ponowne połączenie zagubionego zwierzaka z jego właścicielem jest zadzwonienie pod numer telefonu podany na identyfikatorze psa. Identyfikatory Twojego psa powinny zawierać numer telefonu, imię zwierzęcia i dodatkowy kontakt na wypadek, gdybyś nie mógł się z Tobą skontaktować.

Mikroczip
Czasami zgubiony pies może również stracić obrożę i identyfikatory. Mikroczip to trwały chip identyfikacyjny, który można wszczepić pod skórę psa. Jeśli zagubiony pies zostanie przywieziony do kliniki weterynaryjnej lub schroniska dla zwierząt, zostanie najpierw zeskanowany w poszukiwaniu mikroczipa. Numer mikroczipa powinien być powiązany z Twoimi danymi kontaktowymi, dzięki czemu skontaktujemy się z Tobą w przypadku zeskanowania zagubionego zwierzaka.